Okna drewniane Wrocław, stolarka.

stolarka

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ABY ZOBACZYĆ KATALOG

Okna z drewna podkreślą zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny wygląd każdego domu. Oferujemy nie tylko standardowe opcje wykańczania, ale także dostarczamy całą gamę kolorów, które pasują do Twoich osobistych preferencji. Niezależnie od tego, czy odnawiasz wiktoriańskie nieruchomości, czy budujesz nowy dom, mamy szeroki wybór drewnianych okien w różnych wykończeniach i stylach dopasowanych do Twojego projektu.

Drewno jest jednym z najstarszych surowców wykorzystywanych do produkcji okien. Dzisiaj po okresie królowania wszechobecnego PCV naturalny materiał znowu wraca do łask. Docenia się jego walory estetyczne i niepowtarzalny wygląd. Specjaliści z firmy WCO Wrocław podkreślają, że wykonana z drewna stolarka okienna to prawdziwy majstersztyk.

Okna drewniane zalety

Najważniejszą zaletą okien drewnianych jest bez wątpienia naturalny wygląd. Żadna okleina nie imituje wystarczająco wiernie naturalnego rysunku słojów. Budynek wyposażony w tego typu stolarkę zyskuje niepowtarzalny charakter, tym bardziej że okna drewniane można lakierować, malować, szczotkować, rzeźbić. Pasują do modernistycznych, prostych brył, jak i obiektów utrzymanych w tradycyjnej stylistyce.

Drewno daje również szerokie możliwości obróbki, pozwala wykonywać okna w dowolnym, nietypowym kształcie, nawet takie według indywidualnego projektu. Nic więc dziwnego, że współcześnie uchodzi za materiał luksusowy, a stworzone przy jego użyciu produkty – za prestiżowe. Wyrabia się je w specjalny sposób – tak, by wytrzymywały naprężenia. Z uwagi na codzienną intensywną eksploatację stosuje się metodę tzw. trójwarstwowego klejenia naprzemiennego. Sposób ten gwarantuje wysoką jakość trafiającego na rynek produktu.

Jakie wybrać okna drewniane?

Zwykle okna wyrabia się z rodzimych gatunków. Najpopularniejsze są oczywiście te z sosny, jodły, świerku, dębu lub modrzewia. Jednak coraz częściej klienci decydują się zainwestować w nieco droższe, ale bardziej odporne odmiany egzotyczne.

Okna drewniane czy okna PCV?

Odpowiednio przygotowane drewno jest sztywniejsze od PCV, dlatego lepiej znosi różnice temperatur. Nadaje się do wielkogabarytowych przeszkleń narażonych na większe przeciążenia i naprężenia. Tutaj drewno sprawdza się świetnie i jest właściwie materiałem bezkonkurencyjnym.
Okna drewniane (np. te oferowane na terenie Wrocławia przez firmę WCO) są szczelne, odznaczają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, a na dodatek rewelacyjnie wygłuszają dźwięki i hałasy dochodzące z zewnątrz. Łatwo daje się na nich zamontować wszelkie funkcje i systemy antywłamaniowe. Odpowiednio zabezpieczone są trwałe i można je bez trudu naprawić w przypadku uszkodzenia.

  • Okna drewniane antywłamanowe
  • Okna drewniane dzwiękoszczelne
  • Okna drewniane 3 szybkowe
  • Okna drewniane tarasowe

Masz pytania, potrzebujesz wyceny?

lub zadzwoń

884 905 905

Napisz do nas.

Nasz dział obsługi klienta czeka na Twoją wiadomość.
Pisz śmiało, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.