Ciepły parapet.

parapety

Podczas wymiany stolarki okiennej, poza profesjonalnym montażem, warto zadbać również o tzw. ciepłe parapety. Nawet najlepsze parametry okien energooszczędnych nie wyeliminują problemu strat ciepła, jeśli nie zatroszczymy się o zlikwidowanie mostków termicznych. A miejsce styku okna z parapetem jest często główną przyczyną powstawania przedmuchów.

Ciepłe parapety to najczęściej podokienne profile wykonane z twardego styropianu EPS lub polistyrenu ekstrudowanego. Mocuje się je do otworu okiennego (uprzednio wypoziomowanego i wyrównanego) przy użyciu kleju do styropianu, a później uszczelnia silikonem lub pianką. Następnie na ciepły parapet nakłada się ramę okna tak, by elementy dopasowały się do siebie i zazębiły.

Ciepły parapet zwiększa szczelność otworu okiennego, zapobiega uciekaniu ciepła z pomieszczeń, a także chroni przed zawilgoceniem czy pojawianiem się grzybów i pleśni wokół okna, poprawiając tym samym mikroklimat we wnętrzu.

Oferujemy Państwu profesjonalny montaż ciepłych parapetów na terenie miasta Wrocławia i w okolicach. Zapraszamy do naszej siedziby, skontaktowania się z nami telefonicznie lub mailowo.

Masz pytania, potrzebujesz wyceny?

lub zadzwoń

884 905 905

Napisz do nas.

Nasz dział obsługi klienta czeka na Twoją wiadomość.
Pisz śmiało, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.