ciepły parapet

Podczas wymiany stolarki okiennej, poza profesjonalnym montażem, warto zadbać również o tzw. ciepłe parapety. Nawet najlepsze parametry okien energooszczędnych nie wyeliminują problemu strat ciepła, jeśli nie zatroszczymy się o zlikwidowanie mostków termicznych. A miejsce styku okna z parapetem jest często główną przyczyną powstawania przedmuchów.

Ciepłe parapety to najczęściej podokienne profile wykonane z twardego styropianu EPS lub polistyrenu ekstrudowanego. Mocuje się je do otworu okiennego (uprzednio wypoziomowanego i wyrównanego) przy użyciu kleju do styropianu, a później uszczelnia silikonem lub pianką. Następnie na ciepły parapet nakłada się ramę okna tak, by elementy dopasowały się do siebie i zazębiły.

Ciepły parapet zwiększa szczelność otworu okiennego, zapobiega uciekaniu ciepła z pomieszczeń, a także chroni przed zawilgoceniem czy pojawianiem się grzybów i pleśni wokół okna, poprawiając tym samym mikroklimat we wnętrzu.

Oferujemy Państwu profesjonalny montaż ciepłych parapetów na terenie miasta Wrocławia i w okolicach. Zapraszamy do naszej siedziby, skontaktowania się z nami telefonicznie lub mailowo.

Masz pytania, potrzebujesz wyceny?
lub zadzwoń
884-905-905