Montowanie okien na ciepło

Ciepły montaż okien to taki montaż, który ma maksymalnie zniwelować straty ciepła przez otwory okienne. Technologia ta jest znana od kilku dekad na zachodzie Europy. U nas od niedawna podbija rynek.

Ciepły montaż to sposób na bardzo efektywne uszczelnienie otworów, szpar i luk pomiędzy oknem a ścianą. Metoda ta pozwala na skuteczną eliminację mostków termicznych, niepożądanego procesu uciekania ciepła z pomieszczeń poprzez stolarkę okienną, a w konsekwencji zwiększenia kosztów za ogrzewanie budynku.

Dodatkowo ciepły montaż wyklucza ryzyko powstawania zawilgoceń wokół okien, a także tworzenia się nieestetycznych wykwitów z pleśni czy grzybów.

Polega na umieszczeniu dwóch warstw izolacji: wewnętrznej paroszczelnej i zewnętrznej paroprzepuszczalnej, ale chroniącej przed wnikaniem wilgoci. Poza tradycyjną pianką montażową stosuje się również taśmy (przylepne i rozprężne) oraz folie uszczelniające.

Prace montażowe w tym wypadku wymagają precyzji, wiedzy i sporego doświadczenia. Wystarczy bowiem odwrotnie lub w złej kolejności ułożyć warstwy izolacyjne, by cała praca poszła na marne. Dlatego ciepły montaż okien należy zlecać tylko wykwalifikowanym ekipom. Polecamy Państwu nasz zespół specjalistów, którzy świadczą tego typu usługi na terenie Wrocławia.

Ciepłe montowanie okien

Masz pytania, potrzebujesz wyceny?
lub zadzwoń
884-905-905